gazy techniczne | sprzęt spawalniczy

Gaz do piwa Warszawa - mieszanki spożywcze

Gdzie wykorzystuje się gazowe mieszanki spożywcze?

Bez wątpienia, gazy techniczne stanowią niezmiernie ważny element funkcjonowania firm z wielu obszarów. Branża gastronomiczna nie jest tutaj wyjątkiem. Mieszanki spożywcze wykorzystuje się m.in. w restauracjach, barach, hotelach, a także przy produkcji napojów gazowanych. Gaz do piwa oraz innych trunków powinien spełniać określone wymagania, gdyż tylko wówczas spełni wygórowane oczekiwania konsumentów. 

Zdajemy sobie sprawę, że mieszanki gazowe stosowane w przemyśle spożywczym stanowią niezmiernie ważny element wielu procesów technologicznych, dlatego TelGas współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Od lat doceniają nas warszawskie przedsiębiorstwa przetwarzające żywność oraz zakłady, w których wykorzystuje się gaz do piwa. 

Dostępność rozmaitych mieszanek spożywczych pozwala nam dostarczać gazy spełniające rozmaite funkcje. Oprócz popularnego gazu do piwa, oferujemy także związki zapewniające dłuższy czas przydatności produktów do spożycia. 

Najpopularniejsze mieszanki spożywcze

W ramach naszej działalności dostarczamy mieszanki spożywcze o różnym przeznaczeniu, dostosowane do wymagań konkretnych technologii. Warszawa to miasto, w którym działają firmy o różnorodnych profilach, dlatego przed dokonaniem transakcji bardzo dokładnie zapoznajemy się z potrzebami naszych odbiorców.

Wśród najczęściej zamawianych gazów dominuje:

  • Dwutlenek węgla – z uwagi na nietoksyczny charakter jest to gaz wykorzystywany na szeroką skalę w wielu przedsiębiorstwach spożywczych. Wykorzystanie CO2 pozwala powstrzymać rozwój pleśni, szkodliwych bakterii i grzybów. Dwutlenek węgla jest także niezastąpiony w browarnictwie. Ten gaz do piwa wykorzystuje się zarówno podczas warzenia tego trunku, jak i podczas saturacji. 
  • Azot – doskonały w zakresie zapobiegania procesowi utleniania produktów. Ponadto, ciekły azot stanowi niezastąpiony czynnik kriogeniczny. Szybkie zamrażanie żywności przyczynia się do wydłużenia jej terminu ważności oraz zwiększenia wydajności produkcji.

Dostarczając mieszanki gazowe stosowane w przemyśle spożywczym na terenie miasta Warszawa dbamy o to, aby spełniany one wszelkie wymagane normy. Z uwagi na to, że oferowane gazy mają bezpośredni wpływ na jakość żywności, bardzo dokładnie weryfikujemy współpracujących z nami producentów. Dzięki temu możemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo stosowania gazów do piwa oraz mieszanek spożywczych dostępnych w naszej ofercie. 

Sprawdź, jakimi właściwościami odznaczają się mieszanki spożywcze proponowane przez TelGas i już dziś złóż swoje zamówienie po uprzednim kontakcie z naszym specjalistą.