gazy techniczne | sprzęt spawalniczy

Gazy spawalnicze Warszawa

Gazy spawalnicze gwarantujące trwałość

Nie ulega wątpliwości, że jakość reprezentowana przez gazy spawalnicze wykorzystywane w procesach obróbki metalu ma pierwszorzędne znaczenie z punktu widzenia trwałości połączenia elementów. Uzyskanie solidnych, odpornych na zanieczyszczenia spoin może zapewnić wyłącznie gaz do spawania sprawdzonego pochodzenia. Niezależnie od tego czy działasz przy użyciu metody MIG, MAG czy TIG, wybór właściwego dostawcy gazów do spawania powinien znajdować się wysoko na liście Twoich priorytetów. 

Korzystając z oferty firmy TelGas z miasta Warszawa uzyskasz gazy do spawania, które zapewnią Ci optymalną ochronę rozgrzanego materiału przed działaniem powietrza atmosferycznego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży doskonale wiemy jakie warunki powinny zostać spełnione, aby spawanie w osłonie gazów było bezpieczne i efektywne. Proponowane gazy spawalnicze przyczyniają się do zwiększania jakości pracy poprzez utrzymywanie łuku elektrycznego w odpowiedniej temperaturze. 

Jaki gaz do spawania wybrać?

Warto zaznaczyć, że wybór gazu do spawania nie może być przypadkowy. Firmy z Warszawy działają zarówno przy wykorzystaniu elektrody topliwej, jak i nietopliwej, dlatego dbamy o to, aby każdy mógł znaleźć w naszym asortymencie rozwiązanie odpowiadające profilowi swojej działalności. Przed złożeniem zamówienia należy dokonać dokładnej identyfikacji materiałów, które będą spawane. Na podstawie informacji uzyskanych od Klienta, specjaliści TelGas wskażą jakiego rodzaju gazy spawalnicze okaże się najlepszym wyborem. 

 

Do najczęściej wykorzystywanych gazów spawalniczych należą:

  • Argon – najbardziej uniwersalna opcja spełniająca zarówno wymagania stawianie przez MIG oraz MAG, jak i TIG. Jest to gaz obojętny i niepalny, który nie wchodzi w niepożądane reakcje chemiczne. Argon warto wykorzystywać w mieszance z innymi gazami, gdyż jego samodzielnie użycie może skutkować niestabilnością łuki elektrycznego. Najczęściej łączy się go z tlenem lub dwutlenkiem węgla.
  • Hel – podobnie jak argon, hel to obojętny gaz do spawania, który nie wchodzi w reakcje chemiczne. Sprawdza się przy metodach TIG i MIG. Im wyższa czystość helu, tym lepsze efekty pracy.
  • Dwutlenek węgla – niepalny, aktywny chemicznie gaz, który pozwala na ograniczenie kosztów pracy. W wielu przypadkach wzbogaca się nim inne gazy do spawania.

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty warszawskiego TelGas w zakresie gazów spawalnicznych. Chętnie zapoznamy się z charakterystyką Twojej codziennej pracy i podpowiemy jaka mieszanka gazów okaże się dla Ciebie trafnym wyborem.